Челси и Арсенал играят при резултат 2:0 в най-интригуващия мач от

...

На ЖИВО: Челси - Арсенал 2:0, Мудрик наказа топчиите в началото на второто полувреме

Челси и Арсенал играят при резултат  2:0 в най-интригуващия мач от 9-я кръг във Висшата Лига. Срещата може да наблюдавате директно по DIEMA SPORT 2 , а на Gong.bg също ще проследим всички забавни обстановки.

Под проливния дъжд в Лондон Челси получи опция да извърши дузпа още в 15-та минута. Мудрик стреля с глава, а Салиба игра с ръка в наказателното поле. Ситуацията беше тествана с ВАР и наказателният удар бе отсъден. Зад топката още веднъж застана Коул Палмър и невъзмутимо осъществя. Това е втори следващ гол от дузпа за футболиста на Челси, откакто той откри сметката си в предния кръг против Бърнли.

След гола Челси се отдръпна и Арсенал взе владението на топката. " Топчиите " обаче мъчно доближиха до наказателното поле и разиграванията включваха най-вече четиримата бранители, които бяха позиционирани към централната линия.

След половин час игра Коул Палмър продължи да свети на терена. Младият гений получи пас от Конър Галахър и с прекрасен удар по земя опита да изненада Давид Рая. Топката обаче мина на сантиметри от гредата.

До края на полувремето двата тима пробваха с доста скорост да пробият. Средната линия беше доста елементарно преодолявана и удари на Сака за Арсенал и Енцо Фернандес за Челси заплашиха двамата вратари. До нови попадения обаче не се стигна.

LIVE Челси - Арсенал 2:0

1:0 Коул Палмър 15'

Състави на двата тима:

Челси: 1.Роберт Санчес, 3. Марк Кукурея, 26. Леви Колуил, 6. Тиаго Силва (К), 27. Мало Густо, 25. Мойзес Кайседо, 8. Енцо Фернандес, 20. Коул Палмър, 23. Конър Галахър, 7. Рахим Стърлинг, 10. Михало Мудрик

Треньор: Маурисио Почетино

Арсенал: 22. Давид Рая, 35. Олександър Зинченко, 6. Габриел Магеляеш, 2. Уилиам Салиба, 4. Бен Уайт, 41. Деклан Райс, 20. Жоржиньо, 8. Мартин Йодегор (К), 11. Габриел Мартинели, 9. Габриел Жезус, 7. Букайо Сака

Треньор: Микел Артета